top of page

Hakkımda

Uzm. Klinik Psikolog Merve TOMBUL

Merve Tombul; Çağ Koleji’indeki lise eğitiminin ardından Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Psikoloji(İngilizce) bölümünden mezun olmuştur.Lisans Eğitiminde bir buçuk yıl  İngiltere’de yaşayıp, okudugu bölümle ilgili  Oxford Üniversitesi’ndeki programlara katılıp kendini geliştirmiş ve IELTS belgesini almaya hak kazanmıştır. Lisans hayatı boyunca; Adana  Prof. Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,Balıklı Rum Ruh ve Sinir Hastanesinde, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde ve özel bir eğitim kurumunda stajlarını tamamlamıştır.Mezun olur olmaz, Klinik Psikoloji yüksek lisans programına katılarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almaya hak kazanmıştır. 

Lisansını ‘Üniversite Öğrencilerinin Benlik Algısı ve Psikolojik Dayanıklılık Arasındaki İlişki’ ve Yüksek lisansında ise ‘ Lise Öğrencilerinin Emosyonel Yeme, Psikolojik Farkındalık ve Benlik Algısı ’ konulu teziyle tamamlamıştır. Tez döneminde Prof.Dr.Güzin Sevinçer ve Prof.Doç.Dr. Ahmet Ertan’dan  süpervizyon almıştır. 
Uzun süreli Balıklı Rum hastanesi psikiyatri servisinde yetişkin hastalarla çalışmış ve hastane bünyesindeki hastalar için düzenlenen birçok etkinlikte yer almıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Junior &Parents psikiyatri/ psikolojik danışmanlık merkezinde, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof.Dr.Mehmet Gökşin Karaman süpervizörlüğünde çocuk ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmeye devam etmiş olup, (Yüksek Lisansını tamamlarken) Koç Üniversitesi anaokulunda aktif olarak çalışmıştır. 

Yüksek lisans sürecinde yetişkin bireylere ve çocuklara yönelik testlerin uygulaması ve yorumlaması üzerine pek çok eğitim almıştır. Prof.Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen ‘ Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ ne katılarak; Kognitif Terapinin Depresyon, Anksiyete, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobiler, Panik Atak ve Sınav Kaygısı tedavisinde uygulanmasına yönelik eğitim programını başarıyla tamamlamıştır. Dr.Nevin Dölek tarafından verilen ‘Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ni almıştır. Dr.Harville Hendrix ve Dr. Helen Lakelly Hunt tarafından verilen ‘İmago Çift Terapisi workshop programı’na katılarak eğitimini tamamlamıştır. Andre Ivanof Ph.D ve Anthony P.Dubose Ph.D tarafından ‘Diyalektik Davranışçı Terapi Workshop’ programına katılmıştır. ‘Oyun Terapisi’ eğitimini Uluslararası Düzeyde Onaylı Oyun Terapisi Eğitimcisi Psikoterapist Dr. Serhan Doğan  tarafından almıştır. 

Mezun olduktan sonra Adana BüyükŞehir Belediyesinde Psikolog olarak görev yaptı.

Çeşitli eğitimlere ve kongrelere katılmıştır. Özellikle çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, aynı zamanda etkili öğrenme, öğrenme bozuklukları, çocuklarda zeka düzeyi konularında çocuklar ve yetişkinlere yönelik psikolojik testlerin uygulanması ve yorumlanması üzerine birçok eğitim, sınav kaygısı ve fobi konuları içeren çalışmalar yapmaktadır. Projektif Testler eğitimini Adana Bilim Teknoloji Üniversitesinden aldı.  İstanbul Kim Psikoloji tarafından Wisc-r Zeka testi eğitimini ve çocuk testleri eğitimini tamamlamıştır. Hızlı Okuma Eğitmenliği ve Zeka oyunları Eğitmenliğinde görevini sürdürmektedir. Çeşitli kurum ve okullarda ilgili konuları içeren seminerler ve eğitimler vermektedir. Muğla ilinin Marmaris ilçesinde belli kreşlerde yarı zamanlı olarak görev yapmakta ve  Marmaris'te kendi kliniğinde Uzm.Klinik Psikolog Merve Tombul Psikolojik Danışmalık Merkezinde çocuk, ergen ve yetişkilnlerle çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

Türk Psikologlar Derneği, Bebek Ruh Sağlığı Derneği, Otizm Orkestrası, EMDR Derneği, Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.

 

2018

Marmaris Psikolojik Danışmanlık Merkezi 

Neşe Erberk Anaokulu Psikolog(Parttime)

2016-2017

Adana Büyükşehir Belediyesi Psikolog

2015-2017

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yüksek Lisans

Klinik Psikoleji (Tezli)

2015-2016

Koç Üniversitesi Anaokulu Psikolog

2009-2015

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Psikoleji (Tezli)

2003-2009
Çağ Koleji (ortaokul ve lise)

IMG_1097.jpg

2018

Marmaris Psikolojik Danışmanlık Merkezi 

Neşe Erberk Anaokulu Psikolog(Parttime)

2016-2017

Adana Büyükşehir Belediyesi Psikolog

2015-2017

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yüksek Lisans

Klinik Psikoleji (Tezli)

2015-2016

Koç Üniversitesi Anaokulu Psikolog

2009-2015

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Psikoleji (Tezli)

2003-2009

Çağ Koleji (ortaokul ve lise)

bottom of page